Info - Szkoła Gitarowa Piotra Smolenia - nauka gry na gitarze - lekcje gry na gitarze - Tarnów

O mnie

Piotr Smoleń ur. 14.02.1970 roku,
uznany i ceniony gitarzysta w kraju i za granicą, akordeonista, muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer, autor tekstów, realizator i producent nagrań m.in. P.M.Elektric Quartet
, członek Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAiKS, a także Związku Artystów i Wykonawców STOART.

Od siódmego do piętnastego roku życia pobiera lekcje gry na akordeonie, a od
dziesiątego roku życia gra na gitarze.
W latach 80-tych współtworzy tarnowską scenę nowofalową i alternatywną.
W latach 83-89 tworzy zespoły, dla których komponuje i pisze teksty (m.in. dla Il Gesu).
Od 1989 roku związany jest z rockową grupą CAVE, której jest współzałożycielem. Grupa Cave jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych.

W 1995 jako gitarzysta oraz współautor muzyki i tekstów nagrywa płytę " CAVE - CAVE " dla MJM Sony Music. Zespół nagrywa trzy teledyski, które są emitowane przez TVP oraz inne stacje telewizyjne. Grupa w niedługim czasie staje się jednym z pierwszoligowych zespołów w Polsce. Piosenki zespołu zajmują wysokie miejsca na listach przebojów w całym kraju i na całym świecie (m.in. Australia, Wielka Brytania, Norwegia, USA), a w Radio Maks piosenka "Schowam się" utrzymuje się na pierwszym miejscu listy przez prawie rok. W tym czasie jedna z brytyjskich wytwórni proponuje zespołowi nagranie płyty. Kontrakt niestety nie dochodzi do skutku. Cave zdobywa wiele nagród oraz wyróżnień występując na prestiżowych ogólnopolskich festiwalach (m.in.: Rock In Law - Węgorzewo '92, Mokotowska Jesień Muzyczna - Warszawa '93). W 1996 Muzyczna Scena Teleexpressu TVP zaproponuje grupie trasę koncertową, na której grupa CAVE prezentuje na żywo największe hity lat 80 tych.

Piotr Smoleń od 1998 roku współpracuje z zespołem C.C.BAND, z którym nagrywa albumy „Bez słów” i „Zmowa” dla MTJ. Muzyka zawarta na krążkach jest promowana „na żywo” w najbardziej prestiżowych klubach rockowych i jazzowych m.in. Sax Club - Gdynia, Blue Note - Poznań, a także na festiwalach m.in. JAZZ NA KRESACH w Zamościu, JAZZ JAMBORE. Jako gitarzysta C.C.BAND współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami takimi jak: Cezary Chmiel, Cezariusz Gadzina (Simple Acoustic), Adam Wendt (Walk Away), Marek Stryszowski (Laboratorium, Little Egoist).

Od 1999 współtworzy grupę CAFE specjalizującą się w wykonywaniu „na żywo” największych światowych przebojów muzyki pop-rock. Grupa Cafe występuje jako gwiazda na wielu imprezach m.in. Miss Małopolski 2010, Scena FM Radia RMF FM oraz na koncertach plenerowych i eventach (współpraca z firmami: PGNiG, ZAKŁADY AZOTOWE TARNÓW, COTY POLSKA, RADIO RDN, RADIO KRAKÓW, MICROSOFT i innymi).

W 2006 dołącza do funk-rock-jazzowego P.M.Elektric Quartet, z którym nagrywa album „The First Day Of Life” dla Joanex. Jako muzyk zespołu P.M.E.Q współpracuje z Piotrem Cugowskim (Bracia), z uniwersyteckim wykładowcą vocalu Tamasem Berki z Węgier i gra  w wielu prestiżowych klubach (m.in. Akwarium Jazzarium w Warszawie) i na wielu ogólnoświatowych festiwalach m.in. INTERNATIONAL JAZZ FESTIVAL - Kosice (Słowacja), UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL - Hradec Kralove (Czechy).
Do 2012 roku Piotr Smoleń gra ponad 1000 koncertów prawie w każdym mieście w Polsce, w tym wiele dla kilkutysięcznej publiczności.

Poza sceną: przez 19 lat (1993-2012) prowadzi wykłady w studium muzyki S.M.ROCK (Szkoła Muzyków Rockowych) działającym w Tarnowskim Centrum Kultury (jest współzałożycielem tej Szkoły).

"Wychował wiele pokoleń rockowych muzyków, jeśli za pokolenie przyjąć kolejne roczniki gimnazjalistów i licealistów” - mówi Tomasz Kapturkiewicz, Dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury".

Wielu z jego uczniów kontynuuje naukę na Akademiach Jazzowych, wielu jest zawodowymi muzykami.

Jego nazwisko znajduje się w
Encyklopedii Biograficznej znanych Polek i Polaków "Who is Who w Polsce" jak również w Encyklopedii Tarnowa, a nazwa zespołu Cave jest odnotowana w ogólnopolskiej Encyklopedii Rocka.
W 2012 roku otrzymuje razem z Pawłem Mazurem Nagrodę Kulturalną TEMI im. Bogdana Wojtowicza, której ideą jest coroczne honorowanie ludzi, organizacji, instytucji i wydarzeń, które wywarły znaczący wpływ na życie kulturalne w Tarnowie.

W lipcu 2012 roku zakłada własną Szkołę Gitarową.